Argeșeanul Gabi Enache în război cu suporterii:

Argeșeanul Gabriel Enache a fost huiduit copios la meciul de miercuri seara, de pe Arena Națională. Enache, considerat unul dintre cei mai slabi jucători ai FCSB-ului în returul cu Sporting Lisabona (1-5) din Liga Campionilor,a ţinut să le răspundă suporterilor care au avut acele reacții: "E problema lor ce zic. Sunt persoane care n-au ce face acasă şi vin să-l înjure pe Enache", a spus fotbalistul.

Referitor la rezultatul meciului, Gabi Enache a declarat că nu se așteapta la un asemenea scor: "E drastic scorul, nu ne aşteptam să luăm cinci goluri. La pauză am intrat foarte motivaţi, Nic ne-a zis să avem încredere în noi ca în prima repriză".

FCSB a pierdut categoric meciul cu Sporting Lisabona, 1-5, în returul play-off-ului UEFA Champions League și a ratat calificarea în grupele Ligii. Echipa lui Dică va evolua în grupele Europa League.