Cofetăria Un Băiat și o fată angajează cofetar/patiser și modelator marțipan!

Din luna septembrie, Cofetăriile Un Băiat și o fată îți vor extinde activitatea și în București. Noua locație din zona Tei are nevoie să adopte noi membri în familie.

CITEȘTE ȘI ... UPDATE: Polițist împușcat la partida de vânătoare! A murit, azi-noapte, la București

Pentru punctul de vânzare din Blv. Lacul Tei nr. 65, se căută lucrător commercial, iar pentru laboratorul din Mogoșoaia, se căută cofetar, patiser și modelator figurine marțipan.

COFETAR/ PATISER  - Descrierea jobului:

- Prepararea unei game cât mai variată de dulciuri și produse de patiserie, de la torturi până la tarte, înghețată, cornuri și biscuiți  după rețete tradiționale sau moderne, în funcție de specificul zonei sau de preferințele clienților.
- Crearea produselor de brutarie/ patiserie/cofetarie noi, bazându-se pe propria experiență sau pe inspirație.
- Ornarea și decorarea prăjiturile într-un mod cât mai plăcut, folosind toate ingredientele posibile.
- Ținerea edivenței stocurilor de materii prime și ingrediente necesare pentru toate preparatele.
- Verificarea calitatii si prospetimii ingredientelor utilizate.
- Adaptarea produselor realizate la cerintele si nevoile clientilor.

MODELATOR MARTIPAN -  Descrierea jobului:

- Confecționarea de figurine, personaje și flori din marțipan.
- Ornarea și decorarea torturilor în funcție de cerințele clienților.

Beneficii:

- Siguranța unui loc de muncă full-time într-un mediu de lucru dinamic;
- Posibilitate de avansare;
- Participarea la training-uri și cursuri de specializare;
- Salariu atractiv

Pentru a aplica la acest job vă așteptăm cu un apel la numărul de telefon afișat. (0736914558)