DE MÂINE: Curent întrerupt în Pitești și în alte 11 localități din Argeș!

CEZ Distribuție anunță că vor fi executate lucrări în rețele electrice, motiv pentru care începând de luni, 1 aprilie, vor avea loc întreruperi în furnizarea curentului electric. Mai multe localități din județul Argeș, inclusiv municipiul Pitești, vor fi afectate.

LUNI, 1 APRILIE

09:00 - 16:00 Ştefan cel Mare Sat Glavacioc
09:00 - 16:00 Slobozia PTA Complex Porci 3 Slobozia
09:00 - 12:00 Pitești Cartier Prundu cu blocurile: A 3, B 2 a, B 8, B 30, B 31, B 32, B 33, D 1 alimentate din PT 29 Prundu
11:00 - 14:00 Pitești Străzile: N. Bălcescu, Gârlei, Căminelor, Rădulescu Motru cu blocurile D 2, D 3, D 4, P 1 a, P 9 a, P 10 a, P 11 a, P 12 a, P 13, P 13 a, P 14 a, P 15 a, P 16, P 16 a, P 17, P 17 a, alimentate din PT 2 Gârlei
13:00 - 16:00 Pitești Străzile: N. Bălcescu, Gârlei, Căminelor, Rădulescu Motru Aleea Nicolae Ganea cu blocurile D 2, D 3, O 4, O 5, O 7, P 3 a, P 4 a, P 5 a, P 6 a, P 7 a, P 8 a, alimentate din PT 2 Gârlei

MARȚI, 2 APRILIE

09:00 - 15:00 Băiculeşti SC Agro Development SRL PTCZ Ferma 6 Băiculeşti
09:00 - 13:00 Bascov Satele: Bascov, Valea Ursului, Rotareşti, Lăbuşeşti, Uiasca, Mica, Brăileni
09:00 - 12:00 Pitești Str. George Coșbuc, nr. 40, Regia Autonomă Județeană de Drumuri R.A. alimentat din PTCZ Utilaj Rutier

MIERCURI, 3 APRILIE

09:00 - 15:00 Băiculeşti SC Agro Development SRL PTCZ Ferma 2 Băiculeşti
09:00 - 16:00 Curtea de Argeş Str. Albeşti zona PTCZ ICIL
09:00 - 16:00 Str. Albeşti Staţia Betoane zona PTA Distilerie
08:00 - 16:00 Poiana Lacului Satele: Dealul Bării, Sămara - alimentat din PTA Sămara 1, PTA S 2827 Sămara (terţ), PTA Parc 3 Sămara (terţ), PTA Parc 5 Dealul Bării (terţ)
09:00 - 12:00 Pitești Cartier Prundu cu blocurile: B 1 a, B 8, B 19, B 25, B 28 alimentate din PTCZ 11 Prundu
11:00 - 14:00 Pitești Cartier Prundu cu blocurile: B 1, B 1 a, B 19 alimentate din PTCZ 12 Prundu
11:00 - 14:00 Pitești Străzile: Bibescu Vodă, Craiovei, Pătrașcu Vodă, cu blocurile 38, B 4, P 4, P 4 a, P 4 b, P 4 d, P 4 e, alimentate din PTCZ 5 Pătrascu Vodă
13:00 - 16:00 Pitești Cartier Prundu cu blocul B 2, alimentat din PTCZ 13 Prundu

JOI, 4 APRILIE 

09:00 - 15:00 Băiculeşti Sc Agro Development SRL PTCZ Ferma 3 Băiculeşti
08:30 - 16:00 Mioveni Cartier Clucereasa - zona DN 73, Spitalul Sfântul Spiridon Racoviţa, Adăpostul de câini Racoviţa, Cartier Racoviţa - zona spital, Bulevardul Dacia de la IRNE la blocuri, PTA Select 1 şi 2 Racoviţa (terţ), PTA Racoviţa 4 (terţ), PTA Rampă Gunoi Colibaşi
08:30 - 16:00 Ţiţeşti Satele: Lotaşi, Valea Stânii, PTAb Smart Plast (terţ)
09:00 - 12:00 Pitești Cartier Prundu cu blocurile: B 2, B 3, alimentate din PTCZ 14 Prundu
11:00 - 14:00 Pitești Străzile Craiovei, Smârdan, cu blocurile: B 1, B 2, B 3, B 4, C 1, C 2 alimentate din PTCZ 1 Smârdan
13:00 – 16:00 Pitești Străzile: Craiovei, Smârdan, Cuza Vodă cu blocurile 43, A 1, A 2, D 1, D 2, D 3 alimentate din PTCZ 2 Smârdan

CITEȘTE ȘI ... Horoscopul lunii aprilie! Ce zodii au noroc în dragoste


08:30 - 16:30 Pitești Străzile: Vasile Alecsandri, Aleşeanu Gheorghe, Aleea Poieniţei, Câmpului, Vasile Cătinescu, Ciobanu Ștefan, General Dimitrie Boteanu, Calea Craiovei, Calea Drăgășani, Alexandru Kiriţescu, Amurgului, Dimitrie Butculescu, Crizantemelor, Alexandrescu Grigore, Ion Luca Caragiale, Caporal Dogaru, Dimitrie Cantemir, Calea Drăgășani, Dumitru Brătianu, Gladiolelor, Fraţii Turnavăț, Intrarea Rozelor, Ion Angelescu, Ion Ionescu de la Brad, Intrarea Nicolae Peligrad, Ion Angelescu, Intrarea Ion Bălăceanu, I.G. Valentineanu, Intrarea Nicolae Apostolescu, Intrarea Lujerului, Intrarea Macului, Jan Constantinescu, Intrarea Nicolae Peligrad, Marta Rădulescu, Mortun Emil, Narciselor, Nicolae Brânzeu, Nicolae Dobrin, Nicolae Iorga, Norocea Ioan, Lacului, Maria Demetrescu, Emil Mortun, Poieniţei, Primăverii, Profesor Ştefan Chicos, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Papucești, Pinului, Octavian Goga, Prelungirea Craiovei, Robescu Pompiliu, Radu Ionescu, Raicoviceanu Ecaterina, Războieni, Radu Elie, Șerban Ciocule cu, Constantin Stere, Tudor Teodorescu Branişte, Victor Slăvescu, Nicolae Tatic, Virgil Tempeanu, Turceşti, Zambilelor, Aurel Vlaicu, Şerban Cioculescu, Spiru Haret, Zenitului, Primăverii, Primăverii 1, Primăverii 2, Primăverii 3, Primăverii 4, Craiovei, Octavian Goga, Plopilor alimentate din PTA Craiovei, PTA Papuceşti, PTA Turceşti, PTA Tancodrom, PTA 2 Turceşti, PTAb 3 Turcești, PCZ Djta Piteşti, PTM Garaj Petrol Piteşti (terţ), PTA Recom Piteşti (terţ), PTA Montanstar, PTA Hotel Dinamic (terţ), PTAb Magazin Bricolaj, PTA Peco Craiovei
08:30 - 16:30 Bradu Străzile: Alunului, Arţarului, Bradu, Castanului, Daliei, Făgetului, Florilor, Intrarea Căliman, Liliacului, Livezilor, Magnoliei, Merilor, Mesteacănului, Perilor, Plopilor, Pinului, Prelungirea Craiovei, Gorunului, Liliacului, Oborului, Primăverii, Primăverii 1, Primăverii 2, Primăverii 3, Primăverii 4, Stejarului, Târgului, Teilor, Valea Geamana alimentate din PTA Autoservice Geamana, PTA Craiovei, PTA Obor, PTA Hotel Dinamic (terţ), PTA Peco Craiovei

VINERI, 5 APRILIE

09:00 - 15:00 Valea Iaşului SC Aquaterm SA Staţia Tratare Apă Cerbureni
09:00 - 16:00 Băiculeşti Sat Aluniş zona PTA Aluniş 2
09:00 - 16:00 Tigveni Satele: Bălileşti, Vlădeşti, Bădislava
09:00 - 12:00 Pitești Cartier Prundu cu blocul B 22, alimentat din PTCZ 19 Prundu
11:00 - 14:00 Pitești Cartier Prundu cu blocurile: B 21, B 22, B 23, B 30 și străzile: Ștefan Ciobanu. Constantin Stere, Dimitrie Boteanu, Basarabiei, Bucovina alimentate din PTCZ 20 Prundu
13:00 - 16:00 Cartier Prundu cu blocul B 25 alimentat din PTCZ 21 Prundu
09:00 - 12:00 Ștefănești Străzile: Vâlculești, Radu Golescu, Gării, Bucla Gării, Râului, Balastierei alimentate din PTA Muzeu Golești


Lucrările pot fi reprogramate în situaţia în care condiţiile meteo sunt nefavorabile.