Dolo Trans Olimp angajează OPERATOR DECONTURI!

Un nume de referinţă în domeniul transporturilor terestre, Dolo Trans Olimp angajează operator deconturi. Candidatul ideal este o persoană organizată, cu o bună capacitate de planificare și coordonare. Astfel, DTO caută un agent de transport internațional, preferabil cu experiență în domeniu.

Descrierea jobului:

Agentul transporturi este angajatul care își desfășoară activitatea în compartimentul financiar-contabil și are ca sarcină efectuarea calculului diurnei pe care societatea o plătește șoferilor autocamion angajați respectând legislația în vigoare atât la nivel intern cât și internațional.

Atribuții:

-efectueaza calculul indemnizatiei interne si externe de delegare (diurnei) datorata soferilor autocamion angajati ai societatii pentru perioadele de detasare;

- introduce in aplicatia integrata la nivel de societate toate datele aferente procedurii de decont;

- anexeaza decontului de cheltuieli actele justificative: bonuri, chitante sau alte inscrisuri care dovedesc platile efectuate de soferul autocamion in interesul societatii;

- emite dispozitiile de plata in baza carora soferii autocamion incaseaza diurna cuvenita;

- isi asuma responsabilitatea pentru consemnarea corecta si la timp a operatiunilor de calcul efectuate.

Asteptam cv-ul dumneavoastra la adresa: resurseumane@dto.ro