FELICITĂRI! Echipa CS Dacia Mioveni pe podiumul de la Campionatului Mondial de Karate Shotokan WSF

România a obținut locul I, după prima zi de competiție, în cadrul Campionatului Mondial de Karate Shotokan WSF, la secțiunea kumite pe echipe, având în componență doi sportivi de la CS Dacia Mioveni 2012, pe Dumitra David și Elisei Antonio.

În prima zi a mondialelor sportivii din Mioveni au urcat pe podium în mod repetat. Astfel, Dumitra David a câștigat la individual locul 2 la kumite shobu ippon și locul 3 la kata pe echipe, iar Stanciu Ștefan a ocupat locul 3 la shobu ippon individual.

Cu această ocazie, Ion Georgescu, primarul orașului Mioveni, a publicat pe pagina sa de Facebook un mesaj de felicitare pentru sportivi:

”Felicitări micilor noștri karatisți și le urăm succes la confruntările din zilele următoare.”