INCEPÂND DE AZI! Se ia curentul în 25 de localități! Piteștiul mâine...

ATENTIE! Întreruperi masive de curent!  25 de localități afectate în această săptămână!

Cez Distributie a anunțat că în aceasta săptămână va executa lucrări în rețele electrice, motiv pentru care vor avea loc intreruperi in furnizarea curentului electric pe toată durata săptămânii, urmând a fi afectate, alternativ, gospodării și firme din aproximativ 25 de localități ale judetului Arges. Iata programul intreruperilor:

Luni, 24 IULIE

08:30 - 16:30 Căteasca - Sat Catanele alimentat din PTA Catanele

10:00 - 13:00 Aninoasa - Sat Slănic, PTA 1 Taurine Slănic (terţ), PTA 2 Taurine Slănic (terţ),  PTA Cosmote Slănic (terţ), PTA Orange Aninoasa (terţ)

10:00 - 13:00 Godeni - Sat Godeni

10:00 - 13:00 Berevoești - Berevoești - integral, PTA SMA Berevoești (terţ), PTAb Hala Producţie SILDVB (terţ)

08:30 - 16:00 Davideşti - Sat Conteşti

08:00 - 16:30 Buzoieşti -Sat Şerboieni – zona PTA Moară Şerboieni

Marti, 25 IULIE

09:00 - 12:00 Pitești -Cartier Exerciţiu cu blocurile: L 1, L 2, L3, L 4, Centrala Termică, Şcoala generală nr. 2, Arhivele Statului, strada Exerciţiu - alimentate din PTCZ Arhivele Statului și blocurile A, B, C, D, băncile: Raifaisen Bank, Transilvania, Vel Pitar, Supermarket Picolo, cazinoul şi spaţiile comerciale de la parterul blocurilor - alimentate PTCZ Bibescu Vodă

08:30 - 16:30 Căteasca - Sat Catanele alimentat din PTA Catanele

10:00 - 14:00 Răteşti - Sat Ciupa Nejlovelu alimentat din PTA Ciupa Nejlovelu

10:00 - 16:00 Rucăr - Sat Mâra, PTA Fintoiu Moise Marilen (terţ), PTA Pȋrnuţă (terţ)

08:30 - 16:00 Mioveni - Sat Racoviţa

08:00 - 16:30 Buzoieşti - Sat Şerboieni – zona PTA Şerboieni 2

12:00 - 16:00 Bălilești - Sat Băjești

10:00 - 13:00 Godeni - Sat Cotești, PTA Transgaz Schitu Golești (terţ)
Berevoești: Sat Mănești

10:00 - 16:00 Aninoasa - Aninoasa - integral, Slănic, PTA 1 Taurine Slănic(terţ), PTA 2 Taurine Slănic (terţ), PTA Cosmote Slănic (terţ), PTA Orange Aninoasa (terţ)

Miercuri, 26 IULIE

10:00 - 16:00 Ciupa -Sat Ciupa Nejlovelu, alimentat din PTA Ciupa Nejlovelu

08:30 - 16:30 Căteasca - Sat Catanele alimentat din PTA Catanele

10:00 - 13:00 Bălilești - Bălilești - integral

13:00 - 16:00 Bălilești -Satele: Golești, Ulita, Poeniţa

13:00 - 16:00 Vlădești: Vlădești - integral

08:30 - 16:00 Mioveni - Sat Clucereasa

08:00 - 16:30 Buzoieşti - Sat Ioneşti

08:30 - 16:00 Moşoaia - Satele: Moşoaia, Ţârdeşti, PTA Sondă 246 (terƫ), PTA Parc 6 Moșoaia (terƫ), PTA Sondă 2861 (terƫ), Parc 2 A Moșoaia (terƫ), PTA Crescătorie Vulpi Moşoaia

09:00 - 16:00 Oarja:  Satele - Oarja, Ceauşeşti, Stănislăveşti

09:00 - 16:00 Suseni - Satele - Suseni, Odaieni, Găleşeşti, Strâmbeni, Ţuţuleşti, Burdeşti, Ştefăneşti, Chiriţeşti

09:00 - 16:00 Rociu: Satele - Gliganu de Sus, Gliganu de Jos, Şerbăneşti, PT Romcolet (terƫ)

10:00 - 16:00 Ciofrângeni - Sat Lacuri

Joi, 27 IULIE

08:30 - 16:30 Căteasca -Sat Catanele alimentat din PTA Catanele

09:00 - 16:30 Priboieni - Sat Albutele alimentat din PTA Albutele

09:00 - 16:30 Văleni - Sat Văleni Deal - zona PTA 1 Văleni Deal

08:00 - 16:30 Buzoieşti - Sat Bujoreni

10:00 - 13:00 Berevoești - Sat Mănești

10:00 - 13:00 Bălilești - Sat Poeniţa

10:00 - 13:00 Vlădești - Vlădești - integral

10:00 - 13:00 Aninoasa - Aninoasa - integral, PTA 1 Taurine Slănic (terţ), PTA 2 Taurine Slănic (terţ), PTA Cosmote Slănic (terţ), PTA Orange Aninoasa (terţ)

10:00 - 16:00 Ciofrângeni - Sat Lacuri

10:00 - 15:00 Suseni - Sat Găleşeşti

09:00 - 16:00 Cocu - Sat Cocu, PTA Sonda 252 (terţ)

Vineri, 28 IULIE

08:30 - 16:30 Căteasca - Sat Catanele alimentat din PTA Catanele

09:00 - 16:30 Căteasca - Sat Căteasca alimentat din PTA Căteasca

09:00 - 16:30 Leordeni - Sat Glâmbocata alimentat din PTA Glâmbocata

08:00 - 16:30 Buzoieşti - Sat Vulpeşti

10:00 - 15:00 Suseni - Sat Găleşeşti

10:00 - 16:00 Ciofrângeni - Sat Lacuri