MIOVENI: Karatișii de la CS Dacia Mioveni au obținut două medalii de bronz la Campionatul Mondial de KARATE Shotokan WSF!

În cea de-a doua zi de competiții al Campionatului Mondial de KARATE Shotokan WSF, sportivul Georgescu Cătălin, din echipa CS Dacia Mioveni 2012, a obținut doua medalii de bronz la proba kumite individual si kumite echipe cadeți.

Reamintim că, în prima zi a mondialelor sportivii din Mioveni - Dumitra David și Stanciu Ștefan au adus echipei României trei medalii mondiale la kumite shobu ippon individual si kata pe echipe.

În total, după două zile de întrecere, karatiștii de la CS Dacia Mioveni 2012 au câștigat pentru lotul național o medalie de argint și patru de bronz.