Recital Adrian Enache la festivalul „Laleaua de Aur”

Recital Adrian Enache la festivalul „Laleaua de Aur”. Vezi care sunt cei 63 de concurenți la festival și cine vor fi jurații! 

A X-a ediție a Festivalului Național de Muzică Ușoară „Laleau de Aur” de la Mioveni și-a desemnat cei 63 de concurenți. Juriul va fi format ca și în anii precedenți din nume sonore ale muzicii românești iar atmosfera va f întreținută de nimeni altul decăt altul, Adrian Enache. Evenimentul va avea loc în perioada 7-9 septembrie, la Centrul Cultural Mioveni.

Juriul Festivalului „Laleaua de Aur”
1. Dan Dimitriu, compozitor, dirijor
2. Dida Drăgan, interpret
3. Gabriel Dorobanțu, interpret
4. Carmen Aldea Vlad, poet , textier
5. Alina Cimpoieru, coregraf
6. Elisabeta Panait, Director Casa de Cultură Mioveni
7. Reprezentant Primăria orașului Mioveni

Finaliștii Festivalului „Laleaua de Aur”
Categoria 6-8 ani


1. Bacria Denisa - 8 ani - Mioveni
2. Bratosin Mihai - 8 ani - Popești, Vrancea
3. Cîrstea-Onel Maia - 7 ani - Mioveni
4. Cristea Andreea Ana-Maria - 6 ani - Buzău
5. Drăgușin Alexia - 8 ani - Moșoaia
6. Ion-Mircea Mara - 7 ani - Pitesti
7. Marcu Antonia - 8 ani - Mioveni
8. Melescanu Miruna - 7 ani - Glavanesti, Bacau
9. Mihalascu Andra - 8 ani - Buzau
10. Rădulică Corina Maria - 7 ani - Pitesti
11. Sahlian Anastasia - 7 ani - București
12. Onica Teodora - 6 ani - Bruxelles
13. Popescu Alexandra - 7 ani - Rm.Valcea

Categoria 9-11 ani
1. Alexandru Catalina Nicola - 10 ani - Bascov
2. Andrei Theodor-Octavian -11 ani - Bucuresti
3. Angelescu Andra-Maria - 11 ani - Pitesti
4. Dinca Iustina Mihaela - 10 ani - Pitesti
5. Dragoiu Marina Alessia - 9 ani - Buzau
6. Florea Viviana Stefania - 11 ani - Pitesti
7. Ion-Mircea Cezar - 11 ani - Pitesti
8. Moga Adnana-Evelina Georgiana - 9 ani - Calinesti, Argeș
9. Necula Ilona Andreea - 9 ani - Buzau
10. Olaru Alexandra - 9 ani - Pitești
11. Onete Rebeca Cristina - 11 ani - Bucuresti
12. Oprea Otilia - 11 ani - Pitesti
13. Petrov Ana Maria -11 ani - Pitesti
14. Rădău Ana - 9 ani - Pitesti
15. Simion Denisa-Alexandra - 11 ani - Barlad
16. Stoica Eduard Florentin - 10 ani - Ploiesti

Categoria 12-14 ani
1. Banyai Lisa Maria - 13 ani - Cluj Napoca
2. Dimitriu Anne Mary - 13 ani Mioveni
3. Dobrinescu Irina - 14 ani - Mioveni
4. Lisaru Ingrid - 13 ani - Mioveni
5. Manaila Alexandru-Marian - 12 ani - Bucuresti
6. Mihalascu Diana - 14 ani - Buzau
7. Mosnegutu Alberta-Lorelai - 13 ani - Targoviste
8. Nedelcu Diana - 12 ani - Pitești
9. Oproiu Andra - 13 ani - Campulung
10. Picurici Ana-Maria - 14 ani - Campulung
11. Pop Mara - 14 ani - Cluj Napoca
12. Popescu Alexia-Stefania - 14 ani - Câmpulung
13. Sorlea Iulia - 12 ani - Cluj Napoca
14. Stancu Gabriela Alexandra - 12 ani - Pitesti
15. Ungureanu Eduard - 12 ani - Brasov

Categoria 15-25 ani
1. Argeseanu Miruna - 17 ani - Pitesti
2. Brosteanu Octavian - 17 ani - Alexandria
3. Catanoiu Ioana - 17 ani - Rm.Vilcea
4. Chelaru Diana Adina - 18 ani - Zorleni, Vaslui
5. Chifu Eliza Elena - 17 ani - Craiova
6. Danil Ionut - 20 ani - Buzău
7. Diaconescu Miruna - 17 ani - Birlad
8. Feraru Robert Nicolae - 18 ani - Bucuresti
9. Gavrila Adriana - 22 ani - Calarasi
10. Nitu Cristina-Madalina - 18 ani - Bucuresti
11. Pitulan Patricia - 16 ani - Campulung
12. Rares Maris - 15 ani - Cluj Napoca
13. Rucsandra Alexandra-Ioana - 17 ani - Brasov
14. Selea Iulian - 17 ani - Pitești
15. Tache Ana-Bianca - 17 ani - Bucuresti
16. Tomus Paul - 21 ani - Alba Iulia
17. Tudor Sebastian - 20 ani - Roman
18. Udroiu Bianca Elena - 17 ani - Campulung
19. Zaharia Paula Larisa - 17 ani - Barlad

Concurenții calificati în finala concursului vor achita taxa de concurs în valoare de 100 Ron în prima zi a concursului, la sediul Centrului Cultural Mioveni.

Programul concursului
Ziua I – 6 septembrie
*Ora 10.00 - sosirea concurenţilor grupele 6-8, 9-11, 12-14 ani;
*Ora 10.30 – 17.00 repetiţii grupele 6-8, 9-11, 12-14 ani, pe suport CD;
*Ora 17.00 – Pauză;
*Ora 18.00 - repetiţii grupa 15-25 ani, cu orchestra;

Ziua a II-a (prima zi de concurs) – 7 septembrie
*Ora 10.00 - repetiţii grupele 6-8, 9-11, 12-14 ani pe suport CD (repetiție generală);
*Ora 18.00 - concurs;
*Ora 20.00 – recitaluri susţinute de câștigătorii ediției precedente: Mara Bratu și Alexia Niculae);

Ziua a III-a (a doua zi de concurs) – 8 septembrie
*Ora 10.00 - repetiţii grupa 15-25 ani, cu orchestra, repetiție generală);
*Ora 18.00 - concurs;
*Ora 20.00 – recitaluri susţinute de câștigătoarea Marelui Trofeu, Ștefania Vorovenci şi Gabriel Dorobanțu;

Ziua a IV-a - Gala de premiere – 9 septembrie
*Ora 18.00 - Gala de decernare a premiilor;
*Ora 20.00 - recital Adrian Enache.

Informaţii suplimentare pot fi obţinute pe site-ul www.centrulculturalmioveni.ro şi la numărul de telefon 0348.445.856.