FELICITĂRI! ARGINT LA CAMPIONATUL MONDIAL de lupte, pentru un argeșean!

FELICITĂRI! ARGINT LA CAMPIONATUL MONDIAL de lupte, pentru un argeșean!VLAD MARIEA a reuşit o performanţă incredibilă!

PERFORMANȚĂ SUPERBĂ realizată de argeșeanul VLAD MARIEA din Câmpulung!

După 4 victorii, in stil de mare campion, la CM de juniori din Franta,de la Macon împotriva sportivilor din Armenia, Turcia, Suedia si Rusia, îndrumat de la colțul saltelei de antrenorul principal al lotului național, Anton Arghira, sportivul Vlad Mariea a reprezentat România în finală, la categoria 74 kg, lupte greco romane.

FINALA s-a disputat între:  Tamerlan SHADUKAYEV (KAZ) şi George Vlad MARIEA (ROU). S-a impus SHADUKAYEV (scor 6-1)

Sportivul câmpulungean a reușit incredibila performanță și a obţinut medalia de ARGINT! FELICITĂRI! SPORTIVII ARGEŞENI LA ÎNĂLŢIME!

Vlad a mai obținut anul acesta și medalia de BRONZ la europene, iar acum trei ani a câștigat argintul tot la europene.

Sursa: frl.ro